Kilo Aldırmayan Sağlıklı Abur Cuburlar

Günümüz koşullarında pek çok kişinin sorunu kilo almak, kilo verememek ya da ideal kilosunu koruyamamak. Bunun nedeni aslında temelde iki noktaya dayanmaktadır. Ya yeterli ölçüde hareket etmemek ya da vücudunuzun ihtiyacı olandan fazla miktarda yemek yemektir.
Gün içerisinde yaptığınız hareket miktarını artırmanın pek çok kolay yolu bulunmaktadır. Günlük yaşantınızda yapacağınız basit ve kolay değişikliklerle bunu başarabilirsiniz. Belki kulağa klasik gelecek ama asansör ya da yürüyen merdiven yerine merdivenleri kullanmak size ekstradan yaktığınız kaloriler olarak geri döner. Ya da her gün indiğiniz otobüs durağından bir durak önce inerek biraz daha fazla mesafe yürüyebilirsiniz. Sabah ve akşam yapacağınız 10 dakikalık egzersizler de daha fit olmanızı sağlar.
 Abur Cubur Alışkanlıklarınızı Değiştirin
Diyelim ki daha fazla hareket etmeyi alışkanlık haline getirdiniz ama yine de kilo veremiyorsunuz. Bunun nedeni yemek aralarında fazladan atıştırdığınız abur cuburlar olabilir. Kilo aldırmayan sağlıklı abur cuburla zayıflamaya ne dersiniz? Abur cuburla zayıflamak için aşağıdaki tavsiyelerimizi uygulayabilirsiniz:
1. Ev Yapımı Meyveli Yoğurt
Yoğurt harika bir kalsiyum kaynağı ve kalori bakımından da oldukça düşük. Yemek aralarında karnınız acıktığında bir küçük kâse yoğurt yiyebilirsiniz. Yoğurdu tatlandırmak için 1 adet meyveyi minik minik keserek yoğurtla karıştırın ve afiyetle yiyin. Elma, portakal, muz gibi meyveleri kendi damak tadınıza göre seçebilirsiniz.
2. Salatalık
Salatalık oldukça az kaloriye sahiptir. 100 gram salatalık yaklaşık sadece 15,5 kalori içerir ve salatalık yiyerek bol miktarda sıvı da almış olursunuz. Öğün aralarında atıştırması en kolay gıdalardandır. Özellikle yaz aylarında serinletici etkisi ile harika bir abur cubur olabilir.
 3. Patlamış Mısır
Bu tavsiyemizi yazarken özellikleri çocukları düşündük. Çocuklarınız özellikle paketli abur cuburları seviyorsa patlamış mısır onlar için sağlıklı bir alternatif olabilir. Tabi ki sizin için de.
4. Meyveler
Meyvelerin hemen hepsi bol miktarda vitamin içerir ve sindirim sistemini çalıştırır. Ancak meyveleri yerken aşırıya kaçmamaya dikkat edin, yoksa farkında varmadan fazladan şeker tüketmiş olabilirsiniz. Bir elmada 10 gram şeker olabilir.
5. Kuru Yemişler
Miktarına dikkat ettiğiniz sürece kuru yemiş yemekten korkmayın. Az miktarda fındık, fıstık, kuru üzüm gibi gıdalar sizi uzun süre tok tutar. Alışveriş yaparken, iş yerinizde çalışırken, ya da seyahat ederken tüketebilirsiniz, yanınızda kolaylıkla taşıyabileceğiniz için sağlıklı bir abur cubur seçeneği olacaktır.