Örgü Çaydanlık Ve Tava Sapları Modelleri

Evlerimizde şıklığı ve ahengi yakalamak için her yeni akıma uyumaya çalışıyoruz. Bunları kendi tarzımızda birleştirdiğimizde özgün yaşam alanlarımız oluşuyor. Örgülerinin her çeşidinin hayatımızda tekrardan girdiği bu sıralar mutfaklarımızı en şirin haline dönüştürecek yeni bir modadan bahsedeceğiz; çaydanlık ve tava sapları için yapılan örgü modelleri . Aslında mutfağınızda en çok kullandığımız eşyalardan olduğunu düşünürsek onları daha hoş bir görüntüye kavuşturmak mutfakta daha mutlu zaman geçirmenizi sağlayabilir.

Sabahımızı, akşamımızı çaysız geçiremiyoruz elbette ve çaydanlığımız ocağın üzerinden inmiyor. Mutfağın rengine göre dilediğiniz çeşitte, renkte çaydanlık kılıfları örerek bu modaya dahil olabilirsiniz. Bunun için önerebileceğimiz modeller arasından kendinizi en çok yansıtanı seçebilirsiniz. Düz renkler kullanıp üzerine rengarenk çiçekler ya da hayvan figürleri yapabilirsiniz. Rengarenk renkler üzerine tek renk motifler de kullanabilirsiniz. İki ya da daha çok renk kullanmak isterseniz dikine ya da enine çizgili yapabilirsiniz, daha spor bir görünüm verir. Eğlenceli bir çaydanlık kılıfı isterseniz büyük bir hayvan motifiyle kaplayabilirsiniz.

Sevimli bir ayıcık, şirin bir civciv bu forma uyacaktır. Örneğin siyah beyaz tonlarında bir mutfağımız varsa kırmızı bir uğur böceği çaydanlığınız için çok güzel bir kılıf olabilir. Esprili bir kullanım isterseniz ponponlu bir bere şeklinde örebilirsiniz ya da ceket, yelek şeklinde bir kılıf çok sevimli görünecektir. Tabii ki göz yormaması için mutfağınızın genelinde kullandığınız renklere uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Tava sapları için yapacağınız modellerde de dilerseniz tek renk ya da renkli düz bir örgü kullanabilirsiniz. Üzerine çiçek motifleri ve desenlere süsleyebilirsiniz. Mutfağa uygun olması için meyve, sebze şeklinde örgüler de yapabilirsiniz. Havuç, mısır, patlıcan şeklinde tava sapları çok eğlenceli olacaktır. Bunun için hayvan kuyruğu şekillerini de değerlendirebilirsiniz.