Yeni Örgü Tığ İşi Bebek Yelek Modelleri

El işleri , örgü denilince ilk akla gelen yelekler olmakta. Çünkü her mevsim de  kullanmaktayız.. Kendimiz için olsun çocuklarımız , bebeklerimiz yani herkesin sıkça kullandığı örgüler içerisinde yer almakta.. Tığ işi örgüler biz hanımlar için daha kolay olmakta ve sanki daha severek yaptığımız örgülerden birini oluşturmakta.. Genellikle parçalı örülen bu bebek tığ işi yelekler gibi bazı modeller de boyun kısımlardan başlanmakta ve parça bitimlerinde birleştirilerek modele son verilmekte. Özellikle kız bebekler için o kadar çok harika ve şık modeller var ki.. Çünkü malum kızlar için daha çok süsler ve motiflerden hazırlanan aksesuarlar kullanılmakta.. Mesela kız bebekler için yaka kısımlarına detay verilmesi amacı ile ayrı olarak çiçek motifleri örülmekte ve yakayı oluşturmak için bu şekilde dizayn edilmekte.. Ayrıca yine yaka kısımlarına bağlama stili kazandırmak için ip örgülerden yapılan ponponlar gibi püsküller de ilave edilmekte.. Artık kolsuz yelekler gibi son yeni örgülere bakarsanız bunların yanı sıra düşük kollar veya kısa kolu andıran modeller tasarlanmış.. Böylece çok amaçlı olarak bebeğiniz için harika bir yelek şekli kazanacaktır.. Çiçekleri tercih etmezseniz  bunların yerini alabilecek güzellikler de hayvan figürleri gibi objeleri de uygulayabileceksiniz. Mesela renk renk kelebek çıkartmaları gibi yine örgülerden örülen hayvan figürleri de muhteşem bir görünümü sergileyecektir.

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen Resimlerin üzerine tıklayınız.

Genellikle erkek bebekler için ise renkler sade seçilmekte ve süsleme açısından hayvan figürleri gibi çizgi film karakterlerinden oluşan figürlere öncelik verilmektedir. Sizler için çok güzel bir model önerebilirim.. Eminim sizler de çok beğeneceksiniz.

Bu yeleğin yapımı şöyle olmakta.. Öncelikle bebeğiniz için bir renk seçiniz .. Tığ ile yapacağımız için önce 84 zincir ile başlamak gerekiyor. Zincir üzerine ikili trabzan olarak örünüz. Diğer sırada 5 zincir çrkin bir trabzan yapın ve devamında bir tane atlayarak bu şekilde kutucuklar yapınız. Bu şekilde uyguladığımız zaman yani trabzan olarak devam ettiğimizden dolayı böylece yeleğin yaka kısımını oluşturmuş olacağız. Kol kesimine gelince seçtiğiniz renge uygun bir tonda ip ile devam edin hanımlar.. Çünkü bu yeleği iki renk ile yapacağımız için yeleğin etek kısımına ikinci renk ile devam edeceğiz. Model bittiği zaman yaka süsleme için isterseniz kurdeleler ile renk ve zenginlikler kazandırabilirsiniz.

Eğer yakadan başlamak isterseniz işte bu yelek aradığınız olabilir sevgili hanımlar..