2017 Kısa Saç Modelleri

Kim istemez Audrey Hepburn, Emma Watson ya da Anne Hathaway gibi kısacık saçlarıyla bile dişi görüntüsünden hiç bir şey kaybetmeden, hatta tam aksine dişiliğin yanı sıra masumiyet, sadelik gibi görüntü kalıplarına da sahip olabilmek? Kısa saçlar her dönemde trend olmayı başarmıştır.

Çok eski zamanlardan günümüze kadar baktığımızda kısa saçın modası hiç bir zaman geçmemekle birlikte beraberinde farklı tarzları getirmiştir. Son üç yıla bakacak olursak; katlı kesilmiş kısa saçların yerini, küt ve tok görünümlü saçlar aldı. Bayanlar son dönemlerde rahatlıkla kullanabilecekleri, yaz kış onları rahatsız etmeyecek ve her koşulda şık görünmelerine olanak sağlayan kısa saç kesimlerini tercih etmeye başladılar.

Herkes kısa saç kullanmak istiyor. Peki, kısa saç kimlere gerçekten yakışıyor? İşte bayanların saçlarını bir cesaretle kestirdikleri ve sonunda hayal kırıklığı yaşamalarına ya da mutlulukla etrafa ışıklar saçmalarına sebep olan o bölüme geldik. Kısa saç kesinlikle çok trend çok havalı fakat belli surat tipine sahip bayanların kaçınması gereken bir boy;

Eğer suratınız genişse; kısa saçtan uzak durmalısınız çünkü geniş yüzünüzü ancak uzun saçlarla dengeleyebilirsiniz, suratınızın enine görüntüsünü kısa saçlar daha yaygın göstereceğinden sizlere uzun saçın daha çok yakışacağı kanaatindeyiz.

Eğer suratınız uzunsa; işte bu durumda küt değil ama omuz ile göğüs hizası arasında ki saç boyları size yakışacaktır. Sizlerde geniş suratlı bayanlarda olduğu gibi, uzun saç kullanarak uzun olan surat kemiklerinizi daha uzun gösterirsiniz. Bu sebeple ne çok kısa ne de çok uzun olan saç kesimleri tam size göre.

Eğer suratınız minyon yapılı oval ve ya yuvarlak yapıdaysa; kısa saçlar sizin için var! Omzunuza değmeyen küt kesilmiş dalgalı, düz, kıvırcık her türlü model sizi naif ve narin bir görüntüye sokacaktır.

Kısa saç kesimi gerçekten her şeyin aksine, cesaret isteyen ama yakışana çok yakışan, yakışmayana da bir daha yapmaması gerektiğini o eski fotoğraf albümlerine sakladığımız fotoğraflardan hatırlatan bir imaj değişikliği. Eğer siz de söylediğimiz surat şekillerine ve az biraz da cesarete sahipseniz mutlaka kısa saç modelleri hakkında bilgi sahibi olmalı ve denemelisiniz.