Yüz Kırışıklıkları İçin Doğal Maskeler

Biz bayanlar dış görünümümüze oldukça çok fazla önem veririz. Özellikle yüz güzellik konusunda asla sınır tanıyamayız. İstediğimiz oranda yüz güzelliğimizi elde edebilmek için genelde bakım setlerinden yararlanırız ve tercih ederiz. Ama malum bu  bakım setleri o kadar çok maliyetli ki azda olsa bütçemizi sarsmakta.. İşte hem bütçemize katkıda bulunmak adına hem de doğal yöntemler ile yüzümüzü bebek softluğuna kavuşturabilecek bir çok tanınmış bakım uzmanları tarafından doğal maskeler hazırlanmıştır..  Ben şahsen bu yüz kırışıklıkları için doğal maskelerden yaptığımı söylesem yalan söylememiş olurum. Özellikle bir kaç tanesi var ki hem yüzü soft yumuşaklığına kavuşturan  hem de dış etmenlere karşı koruyan maskeleri önerebilirim. Mesela yüzümüzü gerginleştiren ve kırışıkları adeta yok eden maskeler eminim hepimizin istediği sonuca yüzümüzü kavuşturacaktır.  Bu maskelerin en büyük özelliği ise mutfaklarımızda yer alan her çeşit meyve ve sebzeleri kullanma olanağına sahip olacağız.. Yani sadece evlerimizde  eve mutfaklarımızda mevcut olan yiyecekler ve içecekler ile hazırlamak isterseniz işte buyurun hanımlar ..  En güzel doğal maskeleri yapmaya başlayalım ..

  1. Maske..: Bu maskemiz yüzümüzde oluşan ve oluşabilecek kırışıkları yok edebilecek özellikte bir doğal maske.. Gerekli malzemeler barbunya, kabak çekirdeği yağı , bal , tereyağı .. İlk önce barbunyayı püre haline getirin.. Barbunyayı  haşlayın ve ezerek püre haline getirin. Bir yemek kaşığı püre halinde barbunya yeterli olacaktır. Püre barbunyanın içerisine bir tatlı kaşığı tere yağı ilave edin.  Bir tatlı kaşığı bal ve çok az miktarda kabak çekirdeği yağını ekleyin.. Güzelce karıştırın.. Maskeyi uygulamak için ilk önce yüzünüzü temizleyin ve kurulayın.. Hazırladığınız maskeyi sürün.. Sadece yarım saat doğal maskeyi yüzünüzde beklettikten sonra bol su ile yıkayın..
  2. Maske : Bu ikinci maskemiz hem kırışıklıklar için hem de göz altı morluklar ve göz altı torbalar için harika bir maske hanımlar.. Bu maskeyi için yaş maya, bir yemek kaşığı yoğurt ve bir kaç damla limon suyu ilave edin.. Küçük kasede iyice karıştırın ve krem haline getirin.. Temizlenmiş yüzünüze komple sürün ve bekleyin. Maske yüzünüzde kuruyunca bol suyu ile durulayın. Ayrıca dolapta beklettiğiniz yaş mayayı her sabah yüzünüze sadece gezdirerek sürün.. Pürüzsüz bir yüze ve cilde kavuşmuş olacaksınız.. 
  3. Botoks Maskesi : Bir kase içerisine bir yemek kaşığı kakao , bir yemek kaşığı yoğurt , bir yemek kaşığı balı karıştırarak krem haline getirin. Bu maskeyi yüzünüze , dekolte bölgesine uygulayın ve yirmi dakika bekletin. Hafta da üç kez bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Bol su ile yıkayın ve en son nemlendirici krem sürmeyi unutmayınız.