Eskiyen Kotları Değerlendirmenin 7 Yolu

Geri dönüşüm ile yeniden hayata kavuşturduğumuz pek çok ürün var hayatımızda. Kullanılabilir durumda olan her şey ufak dokunuşlar ve yaratıcı fikirlerle atılmaktan kurtulup ihtiyaçlarımızı karşılayabilir. Bunlardan en keyiflisi ise şüphesiz artık kullanamadığımız kıyafetleri değerlendirmektir. Yıllarca asla eskimeyecek olan ve her daim kullanışlı olan kot parçaları ise terk etmek oldukça zordur o yüzden sizlere eskiyen kotlarınızı değerlendirebileceğiniz yedi tane kurtarıcı fikir sunuyoruz:

Şamdan Yapımı: Kullanmadığınız küçük cam şişelerin üzerini eskimiş kot parçalarını yapıştırarak farklı bir hava katabilir, mum ile aydınlatıp kimsede olmayan bir şamdan elde edebilirsiniz.

Kalemlik Yapımı: Herhangi bir kottan keseceğiniz 20-30 cm lik bir parçayı fermuar yardımıyla hem kullanışlı hem de dayanıklı bir kalemlik haline getirebilirsiniz.

Yastık Kılıfı: Bunun için birden fazla ve birbirinden farklı parçalar kullanabilir birbirine eklemeler yaparak yastık kılıflarına dikebilirsiniz. Sportif görünüm katarak oturma odaları, genç odaları için ideal bir eşya olabilir.

Küçük Cüzdan: Bunun için ihtiyacınız olan kot pantolonlarının arka cepleri. Eğer kottan düzgün bir şekilde keserek çıkarırsanız üzerine ekleyeceğiniz bir düğme ya da çıtçıt yardımı ile günlük kullanıma uyun bir cüzdan haline gelebilir.

Küçük Motifler: Özellikle yaz aylarında sıkça kullanılan beyaz tişörtlerin üzerine kendi tarzını yansıtacak motifler yapabilirsiniz. Eskiyen kotlardan keseceğiniz küçük parçaları tişörtlerinize farklı renkte ipliklerle dikip farklı bir hava katabilirsiniz.

Kitap-defter kabı yapımı: Severek kullandığınız defterleri, kitapları yıpranmaması için kaplarınız kot parçaları ile kaplayabilir çeşitli armalarda kullanabilirsiniz.

Telefon Kılıfı: Kullanmadığınız düz bir telefon kılıfı ya da alacağınız şeffaf telefon kılıfı üzerine silikon yardımıyla yapıştıracağınız kot parçalarını bu şekilde de kullanabilirsiniz.
Ve bir çok eski kotları değerlendirme tekniklerini aşağıdaki görsellerde bulabilirsiniz.